Title Image

Verslui

Mes siūlome

konsultavimą

projektavimą

Automatizavimą, integravimą

Valdymo skydų gamybą

Instaliaciją

Programavimą

Paleidimą-derinimą

Sistemų aptarnavimą

APIE PASTATŲ VALDYMO SISTEMAS

Šiuolaikiniuose komerciniuose pastatuose yra skirtingų inžinerinių sistemų, kurias būtina automatizuoti, integruoti, bei stebėti ir kontroliuoti jų tarpusavio sąveiką ir sklandų darbą. Dažniausiai pasitaikančios:

  • Šildymo, vėdinimo bei oro kondicionavimo sistemos (HVAC), užtikrinančios komfortišką patalpų klimatą;
  • Priešgaisrinės ir gaisro gesinimo sistemos, užtikrinančios pastatų naudotojų saugumą;
  • Įsibrovimo aptikimo ir vaizdo stebėjimo sistemos, skirtos užkirsti kelią neteisėtai prieigai prie pastato;
  • Prieigos kontrolės sistemos, skirtos suteikti ar panaikinti pastatų naudotojų prieigą prie apibrėžtų pastato sričių;
  • Apšvietimo ir žaliuzių kontrolės sistemos.

Anksčiau Pastato valdymo sistemos – PVS (angl. Building management system – BMS) būdavo diegiamos retais atvejais. Šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimu ir kitos pastato sistemos dirbdavo atskirai ir neefktyviai. To priežastis – brangi programinė įranga ir uždari įrangos gamintojų protokolai kurie neleido lengvai integruoti sistemų. Tačiau šiuo metu egzistuoja plačios galimybės visas sistemas integruoti į vieną PVS.

 

Priklausomai nuo pastato dydžio, jam yra būtina įvairi įranga: vėdinimo įrenginiai, šilumos punktas arba katilinė, šalčio mašina, VRF arba „split“ kondicionavimo sistema, centralizuota skaitiklių nuskaitymo sistema, zoninis šildymo valdymas, kintamo oro srauto sklendės zonose (VAV). Kiekvienas iš šių įrenginių turi savo valdymo įrangą ir „gyvena atskirą gyvenimą“ nuo kitų įrenginių. Dėl šios priežasties dažnai šildomasi ir šaldomasi vienu metu, kondicionieriai dažnai paliekami per naktį, vėdinimo įrenginys veikia nuolat, o ne tada, kai yra poreikis. Išvada – resursai nėra taupomi. Sprendimas – integruoti inžinerines sistemas į vieną PVS ir sukurti veikimo algoritmus laisvai programuojamame valdiklyje.

Integravus sistemas, galime pradėti taupyti, pvz.:

  • Tarpsezoniu (kai lauke yra nuo 0 iki +10°C) efektyviausia šildytis kondicionieriais;
  • Vėdinimo įrenginiui galima sukurti darbo grafiką ir jį koreguoti;
  • Kondicionierius išjungti pasibaigus darbo laikui;
  • Drausti režimus, pvz.: šaldytis iš kondicionierių žiemą ir šildytis vasarą.

Integruotos į PVS sistemos yra esminis sunaudojamos energijos valdymo komponentas, kuris suteikia klientams reikšmingą pridėtinę vertę.

 

Mūsų siūlomos PVS išsiskiria patogiu valdymu, plačiomis integravimo galimybėmis ir akiai malonia vartotojo grafika. Mūsų valdikliai su Web serveriu palaiko protokolus Modbus, Bacnet. Vizualizacija kuriama HTML5 pagrindu. Prie sistemos galima prisijungti naudojant kompiuterį, išmanųjį telefoną arba planšetę.

Mes dirbame su visame pasaulyje pripažinta ĮRANGA ir protokolais